Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Nabór wniosków o dopłaty do nawozów: termin zakupu też wydłużono?

Wydłużono termin naboru wniosków o dopłaty bezpośrednie i do nawozów. Czy dostaniesz zwrot za nawozy kupione po 15 maja? 

Dorota Kolasińska10 maja 2022, 11:20

Jak podaje ARiMR do piątku 6 maja 2022 roku wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło 91 tysięcy osób, czyli jedynie 7,5 proc. 1,2 mln uprawnionych.

Henryk Kowalczyk poinformował, że termin składania faktur z wnioskiem o dopłaty do nawozów  zostanie wydłużony, do końca maja. Zostało niewiele czasu! Warto pamiętać, że nie można złożyć wniosku o dopłaty do nawozów, jeśli nie złożymy wcześniej wniosku o dopłaty bezpośrednie i obszarowe. 

Rolnicy zastanawiają się, czy skoro wydłużono termin naboru wniosków o dopłaty do nawozów, po 15 maja również mogą kupować nawozy. Otóż, niestety nie. Faktury i paragony za zakup muszą mieć datę do 15 maja br. 

W celu ułatwienia obsługi i przyspieszenia weryfikacji wniosku, rolnik może za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE ARiMR) przesłać wykaz zakupionych nawozów. Chodzi o to, że może wprowadzić i przesłać informacje z dokumentów potwierdzających zakup nawozów mineralnych, a ich kopie dołączyć do wersji papierowej wniosku. To usprawni proces weryfikacji wniosków, bo dane z tych faktur zostaną automatycznie pobrane do systemu naliczającego rolnikowi pomoc. 

PUE ARiMR znajduje się pod adresem https://epue.arimr.gov.pl.

Należy zalogować się za pomocą loginu i hasła, który został użyty do wypełnienia w aplikacji „eWniosekPlus” wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 rok. 


oprac. dkol na podst. ks
Fot. SierszeńskaPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)