Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Czy wsparcie de minimis trafi do wszystkich wnioskodawców?

Obrazek

Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło ponad 40 tys. wniosków o wsparcie de minimis dla producentów cebuli, kapusty i jabłek w związku trudną sytuacją na rynku warzyw i owoców.

21 listopada 2014, 09:11

Łączna suma wypłaty wsparcia, o które ubiegają się rolnicy przekracza 100 mln zł przeznaczonych przez rząd na ten cel. Minister Marek Sawicki liczy jednak na to, że pieniędzy starczy dla wszystkich tych, którzy tego wsparcia potrzebują.

– Liczymy na to, że kontrola ARiMR zweryfikuje deklarowane przez producentów powierzchnie upraw jabłek, kapusty i cebuli, podobnie jak to było w przypadku wniosków o rekompensaty - mówił kilka dni temu minister Sawicki.

Agencja sprawdzi więc czy liczba hektarów poszczególnych upraw wykazanych przez rolników we wnioskach o wsparcie de minimis jest zgodna z liczbą hektarów tych upraw zadeklarowanych we wnioskach o dopłaty bezpośrednie za rok 2014.  W przypadku ich zawyżenia wsparcie będzie odpowiednio zmniejszone. ARiMR sprawdzi także, ile z przysługującego limitu 15 tys. euro na pomoc de minimis wykorzystali już starający się o wsparcie producenci rolni. Jeżeli w swoich wnioskach aplikowali o kwotę przekraczającą ten limit, to także wsparcie będzie im ograniczone. Taka weryfikacja może sprawić, że w skali kraju pieniędzy wystarczy dla wszystkich, którym to wsparcie przysługuje.

Przypomnijmy, że rolnicy mogli się ubiegać o następujące wsparcie:

  • 450 zł do każdego hektara cebuli i kapusty,
  • 800 zł do każdego hektara owocującego sadu jabłoniowego.

bcz

 Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)