Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Debata „Piątka” top agrar Polska: Dalsze losy ustawy i jej konsekwencje dla polskiego rolnictwa

„Piątka Kaczyńskiego” - to temat, który od kilku tygodni zdominował dyskusję publiczną w polskiej polityce i wywołał ogromną falę wzburzenia na polskiej wsi. Rolnicy nie zgadzają się na procedowanie tej ustawy w Parlamencie i dają temu wyraz manifestacjami w stolicy oraz blokadami dróg w całym kraju. Dlatego o aktualnej, trudnej sytuacji w całej branży będziemy chcieli po raz kolejny porozmawiać z jej przedstawicielami.

Bartłomiej Czekała15 października 2020, 17:52

W ubiegłym tygodniu pytaliśmy szefów związków branży mięsnej o możliwe jej konsekwencje w kształcie, w którym opuściła Sejm. Jutro chcemy porozmawiać z przedstawicielami protestujących rolników oraz reprezentantami Senatu o dalszych losach tej ustawy, jej konsekwencjach dla branży w brzmieniu ustalonym przez senatorów oraz dalszych planach rolniczych protestów w całym kraju.

Zaproszenie redaktora naczelnego top agrar Polska Karola Bujoczka do udziału w debacie przyjęli:

– Wiktor Szmulewicz – prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych
– Michał Kołodziejczak – lider AgroUnii, jeden z organizatorów rolniczych protestów
– Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, członek Komitetu Protestacyjnego
– Józef Łyczak – senator RP z ramienia PiS.
– Jacek Bogucki – senator z ramienia PiS.

Debata odbędzie się w piątek 16 października o godz. 14:00. Transmisja online na portalu www.topagrar.pl oraz na profilu top agrar Polska na Facebook’u. Zachęcamy do oglądania!
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)