Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Debata Sztabu Kryzysowego Rolników w Senacie RP

Obrazek
Sztab Kryzysowy Rolników chciał zorganizować debatę z przedstawicielami organizacji rolniczych w Sejmie RP, jednak nie wyrażono na to zgody. Udało się przekonać senatorów. 
Dorota Kolasińska6 grudnia 2020, 07:09
W związku z tym, że w ostatnich miesiącach wiele działo się bez konsultacji ze środowiskiem rolniczym niedawno zawiązany Sztab Kryzysowy Rolników, zabiegał o możliwość rozmów pomiędzy politykami i organizacjami rolniczymi. Udało się ustalić termin spotkania w Senacie RP. 

„Stan i perspektywy polskiego rolnictwa w dobie kryzysu gospodarczego” z udziałem przedstawicieli organizacji branżowych reprezentujących sektory polskiej gospodarki rolnej, przy współudziale Krajowej Rady Izb Rolniczych odbędzie się 11 grudnia 2020 roku o 10:00 w Sali Plenarnej Senatu RP. Początkowo Sztab Kryzysowy Rolników apelował o możliwość organizacji debaty w Sejmie RP, jednak nie pozwolono zorganizować takiego spotkania. Senat RP, na czele z Tomaszem Grodzkim przychylił się do prośby i debata się odbędzie. 

– Cieszymy się, że polscy politycy dostrzegają potrzebę rozmowy na ten temat ze stroną biznesową i społeczną. Podczas eksperckiej debaty w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej, chcemy wykazać, że pozycja naszej produkcji rolnej po wyjściu z kryzysu gospodarczego, będzie zależała od odważnych decyzji państwa polskiego. Jeśli chcemy być skuteczni, to już od teraz decyzje muszą być konsultowane i podejmowane w porozumieniu z rolnikami. Jesteśmy przekonani, że wspólnie będziemy w stanie wykorzystać tę szansę wzmacniając pozycję polskiego rolnictwa na międzynarodowych rynkach – informuje Sławomir Izdebski, przewodniczący Sztabu Kryzysowego Rolników. 

Oprac. dkol na podst. inf. prasowej Sztabu Kryzysowego Rolników
Fot. OPZZiOR


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)