Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Deweloper postawił osiedle w szczerym polu. Mieszkańcom nie przeszkadza zapach gnojowicy i hałas traktorów?

Obrazek

Zdjęcie satelitarne osiedla domków jednorodzinnych powstałego w szczerym polu na obrzeżach Świdnicy na Dolnym Śląsku stało się hitem Internetu. Internauci zastanawiają się, ile czasu będą potrzebować mieszkańcy, aby zacząć składać skargi na hałasujące traktory i nieprzyjemny zapach gnojowicy. Ale czy im faktycznie to przeszkadza?

Dominika Mulak9 marca 2021, 14:34

Wśród pól uprawnych na obrzeżach Świdnicy (woj. dolnośląskie) deweloper postawił osiedle domków jednorodzinnych. Niby nic w tym dziwnego, jednak pojawienie się w sieci zdjęcia satelitarnego inwestycji, wywołało poruszenie.

– Zdjęcie satelitarne, na którym widać osiedle na obrzeżach Świdnicy na Dolnym Śląsku, stało się hitem internetu z powodu bardzo nietypowego położenia. Domy wybudowano bowiem w szczerym polu. Zdjęcie opublikowane na Facebooku wywołało lawinę komentarzy internautów, którzy śmieją się z „patodeweloperki”, woni gnojowicy z pól i porównują dolnośląskie osiedle do Biskupina czy Dubaju – podaje portal gazetawroclawska.pl.

Oto niektóre z komentarzy:

  • „Deweloper jest miłośnikiem historii. Wyraźnie widać, że układem nawiązał do miasta lokowanego - widać rynek i uliczki przecinające się pod kątem prostym. W kolejnym etapie prawdopodobnie powstaną mury do obrony nowoczesnego mieszczaństwa przed burakami.”
  • „Wygląda jak piękna wyspa otoczona morzem sinic.”
  • „Choć Świdnica jest na Dolnym Śląsku, to mieszkańcy tego osiedla będą mogli mówić jak w Małopolsce: wychodzę na pole.”
  • „Wygląda, jakby pole buraków w reakcji obronnej otoczyło patodeweloperkę, tak jak błona komórkowa fagocytu otacza wirusa.”
  • „To jest Dubaj na miarę naszych możliwości i, niestety, czuję że to nie jest nasze ostatnie słowo.”
  • „Kiedyś będzie z tego duże miasto, zobaczycie XD”
  • „Mi to przypomina Biskupin”
  • „Albo tęsknotę za mieszkaniem na małej wyspie”
  • „Jest rok 50. przed naszą erą. Cała Świdnica została podbita przez Rzymian... Cała? Nie! Jedna, jedyna osada, zamieszkała przez nieugiętych Galów, wciąż stawia opór”
  • „Ciekawe, ile czasu będą potrzebowali mieszkańcy, aby zacząć składać skargi na hałasujące traktory i nieprzyjemne zapachy gnojowicy.”


Mieszkańcy osiedla są w szoku

Opinie w Internecie na temat osiedla zszokowały jego mieszkańców. Co więcej, Ci bardzo chwalą sobie położenie domów i otoczenie. Uważają to miejsce za oazę ciszy i spokoju, a prace w polu wcale im nie przeszkadzają. W końcu takie są uroki życia na wsi.

Źródło: www.gazetawroclawska.pl
Fot. Google mapsPicture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)