Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

DuPont walczy z podróbkami środków

Obrazek

Podrobione środki ochrony roślin stanowią w Unii Europejskiej około 10% rynku, przy czym w krajach południowej i wschodniej Europy wskaźnik ten jest wyższy. Firma DuPont w najbliższym czasie zamierza w większym stopniu zaangażować się w walkę z tym procederem.

dr Maria Walerowska15 kwietnia 2016, 06:00

Podrobione środki ochrony roślin dostają się do Europy przez porty morskie (np. w Hamburgu, Antwerpii, Rotterdamie, Rydze, Kłajpedze), ale także drogą lądową i powietrzną. Przedstawiciele firmy DuPont podkreślali, że wprawdzie w poszczególnych krajach europejskich brakuje środków na walkę z podróbkami środków ochrony roślin, ale ważne jest aby przedstawiciele koncernów chemicznych zwarli także szyki i współpracowali z lokalnymi organami ścigania. Początkowo na europejski rynek trafiały podrobione środki w małych opakowaniach, lecz teraz trafiają już całe kontenery. Do Polski podróbki trafiają przede wszystkim z Ukrainy, gdzie są one pakowane i etykietowane.

– Z palety środków firmy DuPont najczęściej podrabiane są: Granstar, Titus czy Glean. Na pierwszy rzut oka podróbki można odróżnić m.in. po braku hologramu Izon czy etykiecie w innym języku, np. w cyrylicy – mówił Michał Grzbiela z firmy DuPont. – W tym roku wprowadzamy także projekt: „Sklep wolny od nielegalnych produktów”. Firma DuPont od tego sezonu proponuje także rolnikom nową aplikację mobilną ”Evalio AgriXpert” ułatwiającą rozpoznawanie chwastów – dodaje.   mwalPicture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)