Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Były dyrektor i pracownicy szczecińskiej ARiMR podejrzani o korupcję

Obrazek

Prokuratura Regionalna w Szczecinie poinformowała o zatrzymaniu przez ABW i CBA pracowników szczecińskiej ARiMR w związku z podejrzeniem korupcji. Wśród zatrzymanych jest były dyrektor i 5 innych pracowników.

Dorota Kolasińska13 grudnia 2021, 12:36

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego na polecenie prokuratury zatrzymali 6 osób podejrzanych o przestępstwa korupcyjne związane z funkcjonowaniem Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie.

Jak informuje Prokuratura Regionalna w Szczecinie wśród zatrzymanych jest Jarosław Ł., który do 2016 r. pełnił funkcję Dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Szczecinie. Zebrane dowody pozwoliły na postawienie wobec niego zarzutu płatnej protekcji oraz przyjęcia korzyści osobistej w zamian za zachowania stanowiące naruszenie przepisów prawa.

Były dyrektor ARiMR wg prokuratury w zamian za przyjęcie korzyści majątkowej wywarł wpływ na pracowników Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, tak aby w rozporządzeniu regulującym warunki i tryb przyznawania pomocy finansowej oraz wysokości stawek tej pomocy na realizację działań w ramach jednego z programów wspierających zrównoważone rybołówstwo znalazły się korzystne zapisy głównie dla określonego przedsiębiorcy. Kolejny zarzut jest również bardzo poważny, ponieważ były dyrektor kierował wnioski producentów rolnych bezpośrednio do Dyrektora Departamentu Płatności Bezpośrednich ARiMR w Warszawie o płatności, z pominięciem zasad równego traktowania, obiektywizmu i bezstronności.

Jak podaje prokuratura Jarosław Ł. jest podejrzany również o powoływanie się na wpływy w jednym z oddziałów ANR i podjęcie się pośrednictwa w korzystnym załatwieniu przetargu na zakup nieruchomości rolnej.

Przeprowadzono także niezbędne przeszukania w MRIRW, Centralnej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz w Zachodniopomorskim Oddziale Regionalnym ARiMR w Szczecinie.

Były dyrektor ARiMR został tymczasowo aresztowany, a wobec innych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym, w tym poręczenia majątkowe, zakaz kontaktowania się podejrzanych i dozór policji.

oprac. dkol na podst. gov.pl

fot. poglądowePicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)