Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Dziś dymisja Premiera i Rady Ministrów

Obrazek

Po raz ostatni na wspólnym posiedzeniu zbierze się  dzisiaj rząd Premiera Donalda Tuska. Po zakończeniu obrad obecny premier złoży na ręce Prezydenta Bronisława Komorowskiego dymisję swoją i całego rządu.

9 września 2014, 08:52

Jest to konsekwencja wyboru Tuska na Przewodniczącego Rady Europy, którym będzie on oficjalnie od 1 grudnia br.

Wczoraj jasne stało się, że kandydatka koalicji rządzącej na stanowisko premiera - obecna Marszałek Sejmu Ewa Kopacz - uzyska akceptację Bronisława Komorowskiego, który po dymisji Tuska, powierzy jej misję tworzenia nowego rządu.

Jak wiele znajdzie się w nim nowych twarzy - tego jeszcze nie wiadomo. Na razie znamy tylko deklarację wicepremiera Janusza Piechocińskiego, który zapewnił, że będzie przekonywał nową Premier RP do tego, by w nowym rządzie znaleźli się obecni ministrowie z Polskiego Stronnictwa Ludowego, w tym sam Piechociński i minister rolnictwa Marek Sawicki. bczWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)