Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Egzekucje komornicze u rolników bez zmian

12.10.2017

Drukuj

Egzekucje komornicze u rolników bez zmian

Artykuł płatny

Nowe rozporządzenie opracowane przez ministerstwo sprawiedliwości we współpracy z ministerstwem rolnictwa wprowadziło swoistą rewolucję. Zaktualizowało bowiem listę przedmiotów, których komornicy w trakcie prowadzenia postępowania egzekucyjnego nie mogą rolnikowi zabrać. I tak z egzekucji wyłączono:
  • stado podstawowe zwierząt gospodarskich,
  • maszyny rolnicze,
  • częściowo grunty rolnicze.

Organizacje rolnicze były zachwycone. – Wielokrotnie zwracaliśmy się o zmianę tego bzdurnego rozporządzenia, które ochraniały krowę i maciorę, a nie maszyny. Znałem wielu rolników, którzy przez nieludzką egzekucję w poprzednich latach odebrali sobie życie. Nowe rozporządzenie uratowało wiele istnień ludzkich i jesteśmy za to wdzięczni – mówi Sławomir Izdebski, przewodniczący OPZZ Rolników.

Resort sprawiedliwości przypomniał również, że rozporządzenie zostało poddane szerokim konsultacjom, a w jego uzasadnieniu wprost jest napisane, że takie przepisy mogą zostać zakwestionowane np. przez banki. Faktycznie tak się stało...

Przeczytaj cały artykuł w wersji Premium

Kup dostęp do artykułu lub skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.

Płatność za artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Prenumerata

165,00 zł

/ rok

Zamawiam

Mam już konto prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii