Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

EU Agro-Trade Platform: „Wykorzystanie wody w rolnictwie a zmiany klimatyczne” – weź udział w webinarium!

Obrazek

Zasoby wodne i właściwe gospodarowanie wodą na terenach wiejskich to coraz częściej warunek wysokiego poziomu produkcji rolnej. Susze i powodzie skutkują nie tylko obniżeniem plonów roślin uprawnych i pogorszeniem wartości paszowej uprawy dla zwierząt gospodarskich, ale również zwiększają zagrożenie występowaniem chorób zwierząt, chwastów i szkodników roślin uprawnych. Jeden z webinarów w ramach trzydniowego wydarzenia online EU Agro-Trade Platform zostanie poświęcone właśnie tej tematyce.

Dominika Mulak22 marca 2021, 06:00

Już od 24-26 marca odbędzie się trzydniowe wydarzenie online EU Agro-Trade Platform, w ramach którego będą miały miejsce webinaria z udziałem ekspertów. Na jednym z nich zostanie poruszony temat aktualnej sytuacji dt. gospodarowania wodą na terenach wiejskich.

Jakie perspektywy ma przed sobą polskie rolnictwo w kontekście dostępu do zasobów wodnych, obserwowanych zmian klimatu, wzrostu roli działań związanych z ochroną przyrody, konieczności ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz zmian strukturalnych gospodarstw rolnych i wielofunkcyjności obszarów wiejskich? Jak na produkcję rolną wpływają ekstremalne zjawiska pogodowe – susze i powodzie? Czy Polska może skorzystać z doświadczeń innych krajów, które wprowadziły innowacyjne rozwiązania w zakresie gospodarowania wodą na potrzeby rolnicze? Na te pytania postarają się odpowiedzieć znamienici eksperci już 26 marca (piątek). Wśród nich znajdą się:

  • Nina Dobrzyńska – Dyrektor Departamentu Klimatu i Środowiska w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
  • Inmaculada Bravo Domínguez z Ministerstwa Rolnictwa, Rybołówstwa i Żywienia Hiszpanii,
  • Chris Carson – Doradca ds. rolnictwa w Stałym Przedstawicielstwie Nowej Zelandii w Brukseli,
  • Grzegorz Szymoniuk – Dyrektor Departamentu Ochrony przed Powodzią i Suszą w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie,
  • dr inż. Tomasz Szymczak – ekspert Pracowni Gospodarki Wodnej HYDROSFERA,
  • Matusz Balcerowicz – Dyrektor Departamentu Innowacji Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa,
  • dr Bruno Molle – Dyrektor platformy badawczej ds. nawadniania Francuskiego Państwowego Instytutu Rolnictwa, Żywienia i Środowiska (INRAE)
  • oraz Dolf Kern – Doradca Niderlandzkiego Programu Delta ds. suszy.


Webinarium poprowadzi Maria Sikorska, dziennikarka TV Polsat.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny! Aby się zarejestrować KLIKNIJ TUTAJ

Rejestracja na webinarium „Wykorzystanie wody w rolnictwie a zmiany klimatyczne”, które odbędzie się 26 marca o godz. 14:30, potrwa do 23 marca (wtorek)!Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)