Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

FAO przeznacza ponad 200 mln dolarów na pomoc ukraińskim rolnikom

Obrazek

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) daje możliwość otrzymania darmowych nasion dla rolników. Od 7 marca 2023 roku ponad 2,5 tysiąca rolników złożyło wnioski w Państwowym Rejestrze Rolnym.

Patrycja Bernat19 marca 2023, 12:47
- Państwowy Rejestr Rolny (DAR) nadal zbiera wnioski o pomoc od Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) w ramach dwóch programów... Do 7 marca 2 527 rolników złożyło wniosek o pomoc w zakresie nasion od FAO – czytamy w oświadczeniu, jak podaje portal Ukrinform.

Program, w którym dostarczane są nasiona roślin jarych, takich jak pszenica, jęczmień, a także groch, realizowany jest w ramach celu wsparcia rolników, znajdujących się w pierwszej linii, czyli: Sumy, Czernihów, Donieck, Charków, Dniepropietrowsk, Zaporoże, Mikołajów, Chersoń oraz Odessa.

Kto może zabrać udział w programie wsparcia?

W tym programie udział mogą brać zarówno osoby prawne, a także indywidualni odbiorcy, którzy posiadają zarejestrowane grunty rolne o powierzchni od 10 do 500 hektarów. Pomoc, która może zostać przydzielona to przekazanie 2 t nasion roślin jarych na gospodarstwo, w zależności od regionu.


Jak czytamy - Państwowy Rejestr Rolny nadal przyjmuje wnioski w ramach programu wsparcia dotacji finansowanego przez Unię Europejską. Program ten ma na celu udzielenie pomocy w postaci dotacji inwestycyjnych dla mikro i małych producentów rolnych, spółdzielni i stowarzyszeń oznaczeń geograficznych (GZ). W programie mogą wziąć udział producenci rolni ze Lwowa, Iwano-Frankiwska, Zakarpacia i części obwodów czerniowieckich. 

FAO planuje przeznaczyć około 205 milinów dolarów na pomoc ukraińskim rolnikom, z tej kwoty 100 mln dolarów ma być skierowane bezpośrednio na gospodarstwa rolne.


Źródło: Ukrinform
Fot: envato.elements


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)