Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Finał Hackahtonu „Zhakuj Podlaskie 4.0” – zobaczcie kto był najlepszy!

Obrazek
Sprawdźcie jakie drużyny dobyły najlepsze miejsca w projektach w kategorii Technologie Przemysłu w Rolnictwie na Podlasiu. Ciekawy pomysł na promocję przemysłu i rolnictwa precyzyjnego w tym województwie. 
Dorota Kolasińska17 grudnia 2020, 09:08
10-11 grudnia br. w 24 godz. maratonie projektowania rozwiązań dotyczących rolnictwa i przemysłu 4.0 wzięło udział 18 drużyn z całej Polski. Wczoraj wybrano najlepsze projekty. Wydarzenie odbyło się dzięki Platformie Przemysłu Przyszłości oraz Regionalnemu Ekosystemowi Innowacji. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Celem wydarzenia jest promocja przemysłu 4.0 w województwie podlaskim z udziałem młodych ludzi przez opracowywanie pomysłów i rozwiązań, które bazują na nowych technologiach. 16 grudnia w drugim etapie poznamy zwycięzców – najlepsi dostaną po 5 tysięcy złotych i dodatkowe nagrody, np. lot szybowcem Pronaru (przedsiębiorstwa produkcyjnego, które zajmuje się wytwarzaniem maszyn rolniczych i prowadzi ośrodek szkolenia lotniczego).

Technologie Przemysłu w Rolnictwie 4.0


Wybrano najlepsze projekty w trzech kategoriach, a jedną z nich były Technologie Przemysłu w Rolnictwie, które najbardziej interesują naszą grupę czytelników. 
Pierwsze miejsce zdobyła drużyna X AE, z projektem Hodowle Przyszłości to pomysł, który polega na monitorowaniu zdrowia zwierząt, zbieraniu danych i komputerowej analizie czynników wpływających na efektywność hodowli. 

Drugie miejsce zdobyła drużyna PB 4.0, która jest pomysłodawcą internetowej giełdy wynajmu maszyn rolniczych wpisującej się w trendy gospodarki współdzielenia, zrównoważonego rozwoju i ekologii. Urządzenia dostępne w systemie miałyby czujniki sprawdzające stan maszyn.

Trzecie miejsce zdobyła drużyna Magnaci PB, jest to grupa pracująca nad koncepcją inteligentnego systemu zarządzania plantacją. W ich pomyśle chodzi o wykorzystanie sensorów do mierzenia stanu gleby i przesyłania danych do systemu, który na podstawie zebranych informacji automatycznie podejmowałby decyzje dotyczące np. zdalnego uruchomienia nawadniania. 

Oprac. dkol na podst. przemyslprzyszlosci.gov.pl
Fot. poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)