Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Fotel następcy – mój dom, moja rola

Obrazek

Mateusz Goliński mimo młodego wieku wie, że rolnictwo to jego sposób na życie, a rodzinna wieś to jego miejsce na Ziemi.

Paulina Janusz-Twardowska27 stycznia 2018, 12:28
– Wychowując się w rodzinie o silnych korzeniach rolniczych oraz w środowisku  znajomych i przyjaciół przesiąkniętym rolnictwem, nigdy nie pomyślałem, by zająć się czymś innym. Od dziecka uczestniczyłem w pracach w gospodarstwie, co sprawiało mi dużą frajdę. Bez wahania więc poszedłem do technikum rolniczego, w którym prawie trzy lata temu uzyskałem tytuł technika rolnika. W 2015 r. zostałem też oficjalnie młodym rolnikiem. Zacząłem gospodarować na 28 ha dzierżawionych od rodziców. Część ziemi jest teraz moją własnością. – mówi Mateusz Goliński, 22 letni rolnik z Wielkopolski.

Mateusz to kolejny bohater naszego cyklu „Fotel następcy”. Mówi szczerze, dlaczego został rolnikiem, co go cieszy, ale i z jakimi problemami musi się zmagać. Bez ogródek wskazuje na bolączki młodego pokolenia gospodarzy.

Sprawdź ile prawdy o Mateuszu, to także prawda o Tobie. Przeczytaj artykuł pt. „Mój dom, moja rola” na stronie 40 w lutowym wydaniu „top agrar Polska”.Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)