Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Francja ma nową strategię do walki z ptasią grypą

Obrazek

Francja nadal walczy z ptasią grypą. Tyle tylko, że obecnie francuskie ministerstwo rolnictwa opracowało i przyjęło nową strategię, która zakłada, że nosicielem łagodnego szczepu wirusa jest ptactwo wodne.

Aleksandra Galus26 stycznia 2016, 12:40

Szczep ten mutuje u tego ptactwa w postać wysoce zjadliwą. By temu zapobiec, fermy drobiu w południowo-zachodniej części kraju muszą na kilka miesięcy wstrzymać się z nową produkcją kaczek oraz gęsi. Przynajmniej do czasu pełnej dezynfekcji gospodarstw produkcyjnych, ubojni i sprzętu po ogniskach zakażeń, które zostały wykryte od listopada 2015 r.

Jak zakłada nowa strategia, hodowcy drobiu mogą kontynuować dotychczasową hodowlę do czasu planowego uboju ptaków, ale od 18 stycznia br. nie mogą już wstawiać nowych piskląt. Następnie produkcja będzie mogła ponownie ruszyć po zakończeniu czynności dezynfekujących, czyli w czerwcu tego roku. Strategię musi jednak jeszcze zatwierdzić KE.

Do 14 stycznia br. we Francji wykryto 69 ognisk wysoce zjadliwej ptasiej grypy. W konsekwencji wiele krajów wprowadziło zakaz importowania drobiu z Francji.   Oprac. ag, na podst. FAPAPicture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)