Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Francja nie poddaje się ptasiej grypie

Obrazek

Francja w dalszym ciągu walczy z wirusem ptasiej grypy. Choć trzeba przyznać, że w lutym tempo rozprzestrzenianiem się choroby znacznie osłabło w porównaniu z grudniem, kiedy to notowano najwięcej zachorowań ptactwa drobiowego na tę właśnie chorobę.

Aleksandra Galus1 marca 2016, 14:10

Wyhamowanie rozwoju choroby było możliwe także dzięki przyjęciu w styczniu br. strategii polegającej na wstrzymaniu się gospodarstw z nową produkcją kaczek i gęsi, przynajmniej do czasu całkowitej dezynfekcji pomieszczeń hodowlanych i gospodarskich, ubojni oraz sprzętu z wirusa ptasiej grypy o wysokiej zjadliwości. Proces ten powinien potrwać nawet kilka miesięcy.

Na chwilę obecną od listopada 2015 r. do teraz we Francji odnotowano 74 ogniska ptasiej grypy o wysokiej zjadliwości. Ostatnie dwa przypadki zanotowano 23 lutego w regionie Dordogne w gospodarstwie hodującym kaczki do produkcji pasztetu typu foie gras.

Problemy francuskich hodowli z ptasią grypą sprawiły, że w imporcie drobiu z tego kraju wprowadziły restrykcje niektóre kraje, w tym szczególnie Japonia, która do tej pory kupowała ogromne ilości pasztetu z otłuszczonych wątróbek kaczych oraz gęsich- czyli foie gras.   ag, na podst. FAPA,

fot. E. CisłakPicture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)