Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Francja: skandal wokół wycofania mięsa ze szkolnych stołówek

Obrazek

We francuskim Lyonie, władze powołując się na pandemię koronawirusa, wycofały z jadłospisów w stołówkach szkolnych mięso. Pomysłodawcy twierdzą, że dzięki temu „wszystko powinno działać szybciej”.

Dominika Mulak23 lutego 2021, 17:28
Po tej decyzji wybuchła gorąca debata na ten temat. Francuski minister rolnictwa, Julien Denormandie, wezwał w niedzielę na Twitterze do zaprzestania siania ideologii kosztem dzieci.

– Powinny otrzymać to, czego potrzebują do wzrostu. Dotyczy to również mięsa – powiedział Denormandie i polecił prefektowi regionu, aby cofnął decyzję.

Francuski minister spraw wewnętrznych, Gйrald Darmanin, również mówił o „skandalicznej ideologii”.

– Moralistyczna i elitarna polityka Zielonych wyklucza zwykłych ludzi i jest niedopuszczalną zniewagą dla francuskich rolników i rzeźników – podkreślił. Jego zdaniem, wiele biednych dzieci dostaje mięso tylko w szkolnej stołówce.

Według doniesień medialnych miasto odpierało, że menu nie było wegetariańskie, ale zawierało również ryby i jajka. Ponadto środek jest tylko tymczasowy. Burmistrz Lyonu również odniósł się do względów higienicznych.

Źródło: topagrar.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)