Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Fuzja na rynku paszowym – De Heus przejmie Golpasz S.A.

Obrazek
UOKIK pozytywnie zaopiniował plany fuzji firm paszowych Royal De Heus i Golpasz S.A. Uzgodniono już warunki nabycia – De Heus przejmie Golpasz S.A.!
Dorota Kolasińska19 stycznia 2021, 16:57
Plany firm dotyczące przejęcia całej działalności Golpasz S.A. włącznie z produkcją i sprzedażą paszy oraz gospodarstwem należącym do firmy, przez De Heus musiał zaopiniować UOKiK, czy aby na pewno fuzja nie będzie zagrażać innym graczom na rynku i zasadom uczciwej konkurencji. Transakcję zatwierdzono 11 stycznia br. 

De Heus zyska cztery zakłady należące do Golpasz S.A., których potencjał produkcyjny wynosi 500 tys. ton. Fuzja jest w interesie obydwu firm paszowych oraz wpisuje się w strategię ich rozwoju, a rolnicy dzięki niej zyskają atrakcyjniejszą ofertę i lepszy poziom obsługi. Obydwie firmy są zadowolone z transakcji.
 
Jestem przekonany, że planowane połączenie przyniesie obustronne korzyści pracownikom, klientom oraz partnerom obu przedsiębiorstw, w efekcie jeszcze mocniej napędzając rozwój polskiego przemysłu produkcji żywności. Doskonale, że w końcu możemy podjąć działania finalizujące. De Heus, podobnie jak Golpasz, posiada wyspecjalizowaną i najnowszą wiedzę w zakresie żywienia, chowu i hodowli zwierząt. Dzięki połączeniu potencjału, wiedzy i doświadczenia obu zespołów, najlepszych praktyk w zakresie tworzenia produktu oraz obsługi klientów, będziemy mogli stworzyć warunki do rozwoju i pracy, jeszcze lepiej odpowiadające na potrzeby naszych klientów. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy decyzji UOKiK i cieszymy się, że możemy przystąpić do finalizacji działań - mówi Adam Zaleski, Dyrektor Generalny De Heus.


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)