Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Halina Szymańska nową szefową ARiMR

Obrazek

Była szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska od dziś kieruje Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na stanowisku prezesa ARiMR zastąpiła Tomasza Nowakowskiego.

Bartłomiej Czekała20 października 2020, 11:18
Halina Szymańska pracowała już w strukturach Agencji. W latach 2006-2008 kierowała Zachodniopomorskim Oddziałem Regionalnym ARiMR w Szczecinie.

Pracowała także jako kierownik laboratorium Lecznicy Specjalistycznej w Łobzie oraz dyrektor Terenowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łobzie.  Była także burmistrzem Łobza, a następnie starostą powiatu łobeskiego. Później podjęła pracę jako audytor w Urzędzie Miejskim w Stargardzie oraz w ramach działalności gospodarczej obsługiwała w tym zakresie samorządy gminne i powiatowe.

Od 1998 r. związana z samorządami - aktualnie sprawuje mandat radnej sejmiku woj. zachodniopomorskiego.

Halina Szymańska urodziła się w 1959 roku w Żarach. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii,  absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu, lekarzem higieny i epidemiologii. Ukończyła także podyplomowe studia z prawa administracyjnego i samorządowego oraz studia doktoranckie z nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Szczecińskim.

Prywatnie nowa prezes ARiMR jest mężatką i matką trzech córek. Jej zainteresowania to medycyna naturalna, brydż, ogród, literatura społeczna i psychologiczna, malarstwo współczesne i haft gobelinowy.

Źródło. ARiMR
Fot. KPRP


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)