Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Nadciągają kolejne burze i deszcze z gradem!

Obrazek

Upały oraz burze nie dadzą nam spokoju do końca tego tygodnia, a zbliżający się weekend upłynie pod znakiem wysokich temperatur i burz. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące możliwości wystąpienia burz z gradem dla większości obszaru naszego kraju.

Aleksandra Galus23 lipca 2015, 13:47

Podczas tych niespokojnych zjawisk atmosferycznych należy zachować szczególną ostrożność. Pamiętajmy, by w czasie burz najbezpieczniej schronić się w budynkach, nie pozostawać na polach, ani nie stać pod drzewami. Przebywanie pod drzewami jest niebezpieczne nie tylko z uwagi na ryzyko uderzania piorunem, ale także z uwagi na łamiące się i przewracające konary. Podczas ostatnich nawałnic, w wyniku przygniecenia drzewem lub konarem zginęła 1 osoba, a 19 zostało rannych.

Dziś IMGW wydało ostrzeżenia 2. stopnia (w 3 stopniowej skali) w związku z możliwością wystąpienia burz z gradem dla województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Burzom towarzyszyć mogą intensywne opady deszczu oraz silny wiatr, którego porywy mogą osiągać nawet 100 km/h. W województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim oraz pomorskim prognozuje się występowanie burz (ostrzeżenie 1. stopnia), lokalnie z gradem, oraz porywów wiatru sięgających 90 km/h. 

Na naszym facebookowym profilu zapytaliśmy Czytelników "top agrar Polska" o ilość opadów deszczu, które towarzyszyły nocnym i poranym burzom. W woj. wielkopolskim i kujawsko-pomorskim wahały się one między kilkanaście a kilkadziesiąt litrów na m2.

oprac. ag

Fot. P. ŁuczakPicture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)