Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

IMGW: dziś i jutro burze z gradem w całej Polsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Dziś i jutro mogą się one pojawić w całej Polsce. Będzie też bardzo ciepło - na termometrach zobaczymy nawet 31°C.

Kamila Szałaj12 czerwca 2020, 08:56

Przed nami dwa upalne i burzowe dni. IMGW prognozuje, że dziś i jutro w całej Polsce mogą pojawić się burze z gradem. To zła wiadomość dla rolników, bo kule gradowe, nawet te najmniejsze mogą spowodować poważne uszkodzenia roślin. Z kolei nawalne deszcze prowadzą do podtopień upraw. Wczorajsze, silne opady na w woj. łódzkim, na Mazowszu, Kujawach i Pomorzu spowodowały zalanie wielu pól. Miejscami spadło nawet 50 mm.

Dziś i jutro burze z gradem

Na piątek IMGW przewiduje do 30 mm deszczu (na Pomorzu, Kujawach, wschodniej Wielkopolsce, Ziemi Łódzkiej oraz na południu kraju). Na pozostałym obszarze kraju będzie to ok. 20 mm.

Dziś temperatura maksymalna wyniesie od 26°C na zachodzie i południu Polski do 31°C na wschodzie. Chłodniej będzie nad morzem i w miejscowościach podgórskich: od 20°C do 23°C. Synoptycy spodziewają się wiatru słabego i umiarkowanego, ale w czasie burz może być porywisty do 70 km/h, a lokalnie na południu do 80 km/h.

Jutro burze z gradem są spodziewane w całej Polsce, poza Suwalszczyzną i północnym Podlasiem. IMGW przewiduje, że na zachodzie kraju spadnie do 30 mm deszczu, na pozostałym obszarze do 20-25 mm.

W sobotę temperatura maksymalna niemal w całym kraju wyniesie od 28°C do 30°C, jedynie na krańcach północnych i północnym wschodzie oraz w miejscowościach podgórskich od 20°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty do 80 km/h.

ksz, na podst. IMGW

 Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)