Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Innowacje na małopolskiej wsi - konferencja

Obrazek

Czy wieś może się rozwijać bez innowacyjnych przedsiębiorstw i innowacji w lokalnym zarządzaniu? Czy i jakie innowacje są nam dzisiaj najbardziej potrzebne? Jak je wprowadzać? Na te pytania będą próbowali odpowiedzieć uczestnicy Regionalnej Konferencji pn. „Małopolska: Innowacje na wsi – Czy? Jak? Jakie?”, która odbędzie się 27 września w sali konferencyjnej Związku Podhalan w Ludźmierzu.

Aleksandra Galus21 września 2017, 12:07

O czym?

Spotkanie odbędzie się w ramach międzynarodowego projektu „RATIO - Działania regionalne na rzecz wprowadzania innowacji do programów operacyjnych”, poświęconego rozwojowi i promocji innowacji na terenach wiejskich. Organizator wydarzenia – FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji – zachęca do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych.

Gdzie?

Lokalizacja konferencji jest symboliczna – na wsi, z dala od metropolii, w obiekcie Związku Podhalan w Ludźmierzu organizatorzy i uczestnicy chcą wspólnie porozmawiać nie tylko o tym w jaki sposób lepiej uruchamiać i lepiej wykorzystywać w procesach modernizacyjnych istniejące na wsi zasoby i potencjały, ale też w jaki sposób zapełnić luki i zmniejszać bariery dla rozwoju kultury innowacji wciąż na naszej wsi obecne. Konferencja będzie jednocześnie otwarciem cyklu około 20 warsztatów powiatowych na temat  innowacji i pożądanych ścieżek modernizacji małopolskiej wsi w poszukiwaniu nowych rozwiązań oraz narzędzi i instrumentów polityki, które mogą przyczynić się do rozwoju innowacji na terenach wiejskich.

Kto?


W wydarzeniu wezmą udział uczestnicy projektu, aktywiści z obszarów wiejskich Małopolski, badacze zajmujący się problematyką rozwoju wsi, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz członkowie Małopolskiej Rady Interesariuszy projektu RATIO - odgrywającej kluczową rolę w pracach nad projektem. Organizatorzy liczą, że konferencja przyczyni się istotnie do powstania nowych wniosków i rekomendacji dla prac nad planem działania dla rozwoju innowacji w Małopolsce. Plan ten stanie się przyczynkiem do zmian w Regionalnej Strategii Innowacji, będzie stanowić również zestaw rekomendacji dla samorządów pragnących polepszyć warunki dla rozwoju innowacji na swoim terenie.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia należy przesyłać do 25 września na adres: mistia@mistia.org.pl.

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa. Patronat medialny objął m.in. portal topagrar.pl

Konferencja „Małopolska: Innowacje na wsi – Czy? Jak? Jakie?”

27.09.2017, Dom Podhalański im. K. Przerwy-Tetmajera i Wł. Orkana, Ludźmierz, ul. Jana Pawła II 116

Więcej szczegółów oraz program konferencji można znaleźć pod adresem: http://www.beta.mistia.org.pl/konferencjaratio/

Oprac. ag


Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)