Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Jak rozpocząć sprzedaż produktów z gospodarstwa?

Obrazek
MRiRW z ministrem Ardanowskim na czele, przygotowało poradnik dotyczący prowadzenia RHD, sprzedaży bezpośredniej, MOL-a i sprzedaży przez portal polskiebazarek.pl. 
Dorota Kolasińska24 września 2020, 11:48
Przygotowana przez ministra Ardanowskiego i MRiRW broszura zawiera spis najważniejszych informacji dotyczących rozpoczęcia i prowadzenia działalności związanej z wytwarzaniem i sprzedażą żywności bezpośrednio z gospodarstwa, wsparcia finansowego przetwórstwa, rzeźni rolniczych czy chociażby wymaganych badań i spółdzielni rolników. 

– Rolniczy handel detaliczny, sprzedaż bezpośrednia, produkcja marginalna, ograniczona i lokalna, rzeźnie rolnicze, a ostatnio także polski ebazarek, to realne możliwości rozwoju gospodarstw, i uzyskiwania dodatkowych dochodów, i wzmocnienia gospodarczej aktywności rolników. To także przełamanie monopolu rzeszy pośredników w skupie, przetwórstwie i handlu. Jednocześnie jest to element powrotu do tradycyjnych więzi pomiędzy rolnikiem, a konsumentem. Ta odbudowa więzi społecznych jest również krokiem do lepszego zrozumienia pracy rolnika, funkcjonowania wsi i obszarów wiejskich, co w dzisiejszych czasach nabiera coraz większego znaczenia – napisał minister Ardanowski w uzasadnieniu przygotowania broszury informacyjnej. 

W sytuacji, kiedy opłacalność produkcji surowców jest niezbyt korzystna, warto zabrać się za przetwarzanie i sprzedaż gotowych produktów z pominięciem łańcucha dostaw. Wielokrotnie pisaliśmy na łamach top agrar Polska o możliwościach, jakie stanowi sprzedaż bezpośrednia, RHD czy MOL z prezentacją udanych biznesów np. sprzedaży mięsa surowego, wyrobów mięsnych czy mlecznych. 

Więcej informacji o broszurze znajdziesz tutaj – warto zajrzeć!

dkol
Fot. Kolasińska


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)