Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Jakie problemy mają śląscy rolnicy?

Śląscy rolnicy spotkali się po dwóch latach pandemii. Liczba problemów od tamtej pory nie zmniejszyła się, wręcz przeciwnie, jest ich coraz więcej. Jakie dokładnie mają problemy tamtejsi rolnicy? 

23 lutego 2022, 12:57

Istniejący już od trzydziestu dwóch lat Związek Śląskich Rolników jest organizacją pozarządową, politycznie niezależną i posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Regularnie od początku roku Związek rozpoczął cykl zebrań swoich członków w opolskich powiatach.

Doroczne spotkania są okazją do podsumowania minionego roku i wskazania, co jest dla nich najbardziej problematyczne obecnie w prowadzeniu gospodarstwa. Organizacja reprezentuje ponad tysiąc śląskich rolników i stoi na straży ich interesów. W miarę swoich możliwości stara się rozwiązywać nurtujące ich problemy i doradzać im.

Po ponad dwuletniej przerwie śląscy rolnicy przedyskutowali najważniejsze problemy, a więc wzrost kosztów przy spadku cen, czy sprawa gruntów po gospodarstwie Top Farms, któremu kończy się okres dzierżawy od Skarbu Państwa.

W filmie wystąpili: 

Tomasz Cichoń, przewodniczący rejonu kędzierzyńsko-kozielskiego

Związku Śląskich Rolników

Franciszek Damboń, rolnik z Nieznaszyna

Harald Kupka, rolnik z Naczęsławic

Jerzy Treffon, wójt gminy Pawłowiczki

Bernard Dembczak, prezes Związku Śląskich Rolników

Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu

 

dr Mariusz DrożdżWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)