Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Jan Białkowski zrezygnował z funkcji Podsekretarza Stanu w MRiRW

Obrazek

Po odwołaniu Jana Krzysztofa Ardanowskiego z funkcji szefa resortu rolnictwa, mamy pierwszą rezygnację w MRiRW. Jan Białkowski podał się do dymisji!

Dominika Mulak6 października 2020, 13:47
Jan Białkowski w dniu dzisiejszym złożył rezygnację z funkcji Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. O swojej decyzji poinformował na swoim profilu na facebooku.

Jak czytamy w oświadczeniu, odwołanie z funkcji ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego jest oczywistym sygnałem zmiany polityki państwa w obszarze rolnictwa.

- Chęć zachowania lojalności wobec człowieka, który obdarzył mnie zaufaniem, a przede wszystkim wierności swoim poglądom i środowisku wiejskiemu, któremu zawsze starałem się służyć moim zdaniem dostatecznie uzasadnia moją decyzję - oznajmił Jan Białkowski.

Ponadto, podziękował on wszystkim, z którymi miał przyjemność współpracować w Ministerstwie Rolnictwa.
Przypominamy, że dzisiaj po południu w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbędzie się uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego, w tym Grzegorza Pudy na szefa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dzisiaj rano w ramach protestu przeciwko Piątce dla zwierząt oraz nowemu ministrowi rolnictwa, Działacze AgroUnii z Michałem Kołodziejczakiem na czele wspólnie z Markiem Miśko z Polskiego Przemysłu Futrzarskiego oraz Jackiem Zarzeckim z PZHiPBM wyłożyli pod drzwiami resortu snopki słomy i podpalili race.

Fot. MRiRW

Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy