Jesteś głodny wiedzy? Zapisz się na studia podyplomowe z agrotroniki

Bez głębokiej wiedzy o agrotronice trudno sobie wyobrazić sprawne funkcjonowanie podczas obsługi i użytkowania nowoczesnych maszyn i pojazdów. Uwaga: zapisy tylko do 15 lutego 2018 r.
Kierunek ten skierowany jest do przedsiębiorców rolnych i serwisantów maszyn rolniczych. To ważne także dla nauczycieli, którzy mają przekazywać wiedzę młodzieży ze szkół średnich i kształcić w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
Podczas 230 godzin ćwiczeń, wykładów i seminariów można zdobyć wiedzę na temat sensoryki, aktuatoryki, elektroniki, automatyki, programowalnych sterowników, układów mechatronicznych w maszynach i pojazdach rolniczych, systemów wymiany danych, diagnostyki komputerowej, systemów informatycznych do zarządzania produkcją roślinną i zwierzęcą, systemów CAD, GNNS i telemetrycznych w rolnictwie oraz zagadnień rolnictwa precyzyjnego.
Tak obszerna lista dobrze ilustruje, jak mocno otoczeni jesteśmy przez systemy, które wykorzystujemy na co dzień, więc warto je uporządkować na studiach.
Zajęcia praktyczne odbywać się będą między innymi w Akademii Claasa w Niepruszewie i dziale produkcji zwierzęcej firmy Lely East. Wykładowcami są doświadczeni pracownicy naukowi Instytutu Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, których wspierają eksperci takich firm, jak Claas, John Deere, Mechatronika Wyposażenie Dydaktyczne, KST Konsulting i Agrocom Polska.
Rekrutacja trwa do 15 lutego 2018 r. Więcej informacji o studiach SP-A (regulamin rekrutacji, koszty, program studiów i terminy zjazdów) można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu: http://www1.up.poznan.pl/iib1/agrotronika.php
oprac. jj
Fot. UP
Przeczytaj również

Panel ćwiczeniowy do rozwiązywania zadań praktycznych z sensoryki i aktoryki.

Zajęcia na symulatorze z obsługi i bhp podczas pracy kombajnu do zbioru pszenicy, kukurydzy i soi.

Słuchacze SP-A zapoznają się z możliwościami urządzenia Jaltest Tractor Test, które pozwala na diagnostykę komputerowa 40 marek ciągników.

Wizyta w oborze w Szczepankowie, zgarniacze obornika GEA, dwa roboty udojowe Astronaut A4 oraz robot do podgarniania paszy Juno firmy Lely.