Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Kara za nieodśnieżenie może niebotycznie wzrosnąć!

13.02.2018

Drukuj

Kara za nieodśnieżenie może niebotycznie wzrosnąć!

Artykuł dostępny

Jeśli przed Twoim domem jest chodnik, jesteś zobowiązany regularnie go odśnieżać, gdy tylko spadnie śnieg. Kara za nieodśnieżenie chodnika może wynieść 500 zł. Jeśli otrzymanie jednego mandatu nie pomoże i chodnik dalej jest nieodśnieżony, nałożona kara może wzrosnąć do nawet 1500 zł.

r e k l a m aCo więcej, jeśli przed domem ktoś się poślizgnie, przez co zrobi sobie krzywdę, może zażądać od właściciela posesji odszkodowania. I to znacznie przekraczającego wspomniane kwoty mandatów.

Jednak jesteśmy zobowiązani nie tylko odśnieżać chodnik, ale także dachy domów i garaży oraz usuwać sople lodu oraz inne śnieżne nawisu. Z chodnika należy usuwać także błoto, jeśli jest on oblodzony należy posypać go piaskiem lub solą.

Polecany artykuł

Koniec mandatów za nocne prace poloweKto musi usuwać z chodnika śnieg, błoto oraz sople? Obowiązek ten spoczywa na współwłaścicielach, użytkownikach wieczystych, zarządzających nieruchomością lub ją użytkujących. Więcej o tym przeczytasz w Ustawie z 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz z ogólnych reguł Kodeksu cywilnego (PDF)    ag

Czytaj także:
Śnieżne obowiązki właścicieli nieruchomości

Polecane dla Ciebie:

article icon

Plan zagospodarowania przestrzennego i wezwanie do zapłaty planistycznej

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii