Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Kary od KE za Turów już się posypały – obrywa rolnictwo!

 

Komisja Europejska o ponad 23,5 mln euro zmniejszyła budżet dotacji w I filarze Wspólnej Polityki Rolnej. Bruksela wykonała w ten sposób wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie konfliktu z Czechami wokół elektrowni Turów.

wk22 czerwca 2022, 12:09

Na ręce ministra rolnictwa została złożona interpelacja posłanek Henryki Krzywonos-Strycharska, Anny Wojciechowska i Krystyny Skowrońskiej z Koalicji Obywatelskiej, w której posłanki przypominają, że ok. 900 mln złotych wynosi kara nałożona przez TSUE za brak likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. I pytają, jakie skutki  ponosi z tego tytułu Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i fundusze przeznaczone na rolnictwo. Oprócz tego jest jeszcze Turów... Ile stracą polscy rolnicy? 


Pozostało 76 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ