Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Kiedy powstanie nowa ustawa o ochronie praw zwierząt?

Obrazek
Wczoraj informowaliśmy, o tym, że nowy projekt ustawy przygotuje nowy minister rolnictwa, Grzegorz Puda. Zadanie nie będzie łatwe, bowiem poprawek i postulatów różnych środowisk jest wiele. Kiedy ustawa ujrzy światło dzienne?
Dorota Kolasińska30 października 2020, 15:06
Od kilku tygodni toczy się zawzięta dyskusja na temat ustawy o ochronie praw zwierząt. Rolnicy protestują, branża szacuje ewentualne straty, a politycy doszli do wniosku, że jednak ustawa wymaga głębszej analizy i wielu poprawek, bowiem procedowana i przepychana nocą, jednak nie nadaje się do tego aby ujrzeć światło dzienne i wejść w życie, tak szybko jakby chcieli tego niektórzy posłowie. 

Pojawiły się nawet głosy, że ustawa może trafić do sejmowej zamrażarki, jednak zaprzeczyła temu rzeczniczka PiS. Prace nadal trwają... Rolnicy i przedstawiciele branży rolno-spożywczej uważają, że ustawa nie powinna być zamrożona, a wyrzucona do kosza, bo w obecnym kształcie nie może wejść w życie i zapowiadają dalsze protesty. 

Wczoraj informowaliśmy, że ustawa ma być przygotowana od nowa, a zadanie to otrzyma minister rolnictwa Grzegorz Puda. Znając już jego zdanie na temat niektórych punktów ustawy, nie można liczyć na to, że z projektu znikną takie zakazy jak hodowla zwierząt futerkowych czy ubój rytualny bydła.

Na przygotowanie nieszczęsnej ustawy, która zdaniem rolników i przedstawicieli branży rolnej będzie przyczynkiem do zniszczenia wielu gałęzi polskiego rolnictwa, zarezerwowano najbliższe dwa lub trzy tygodnie (wg informacji, które uzyskało Polskie Radio). A więc ustawa w pełnym kształcie ujrzy światło dzienne w połowie lub pod koniec listopada br. Nie należy się spodziewać wielkich zmian, w stosunku do tego, co powstało w Senacie, raczej będzie to uporządkowanie przepisów, a nie diametralne zmiany, z których rolnicy będą zadowoleni. 

dkol 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)