Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Kołodziejczak: polską wieś trzeba odbić PIS-owi jak najszybciej!

Obrazek

AgroUnia rozpoczyna odbijanie polskiej wsi PiS-owi. To efekt przyjęcia przez Sejm Krajowego Planu Odbudowy, w którym na rolnictwo przeznaczono tylko 4% środków. Tymczasem zdaniem rolników powinno ich być dziesięć razy więcej.

wk5 maja 2021, 13:53
Na dzisiejszej konferencji przed Sejmem, działacze AgroUnii oraz poseł Lech Kołakowski i Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych, ostro skrytykowali przyjęty wczoraj przez Sejm Krajowy Plan Odbudowy.

– Pieniądze, które zostały przeznaczone na rolnictwo są symboliczne i małe. Zostaliśmy za te 4% sprzedani. Polska wieś została opuszczona przez polityków. Zapowiadamy, że jeżeli te plany się nie pozmieniają to my nie odpuścimy i pokażemy, że w polskiej stolicy będą znowu rolnicy – mówił Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

Zdaniem uczestników konferencji, rolnictwo i tereny wiejskie powinny otrzymać przynajmniej 40% środków z Krajowego Planu Odbudowy. – Polska wieś to jest polska racja stanu. Nie godzę się na tak niskie środki kierowane na polską wieś i do polskich rolników – mówił poseł niezrzeszony Lech Kołakowski, który jednocześnie zwrócił uwagę, że fundusze z KPO będą spłacać następne 2-3 pokolenia, co jest niedopuszczalne.   

Decyzja Sejmu oznacza, że z pieniędzy KPO został wyłączony ogromny obszar Polski i powiększy to podziały zamiast je zasypać. Skrytykowano też pomysł, aby pieniądze te szły do spółek Skarbu Państwa, które są kontrolowane przez polityków. I to właśnie one zgarniają pieniądze na rolnictwo. Tymczasem te fundusze powinny zostać wydane m.in. na szerokopasmowy Internet na wsi oraz na poprawę infrastruktury wiejskiej.

– Domagamy się tego nie dla siebie, ale swoich dzieci, żeby mogły funkcjonować na wsi. Codziennie ginie kilka tysięcy gospodarstw w Polsce. Tak nie może być – powiedział Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Polską wieś trzeba odbić PiS-owi jak najszybciej, bo PiS nie reprezentuje już polskiej wsi – podsumował Michał Kołodziejczak. wk


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)