Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Kołodziejczak: proponujemy premierowi spotkanie i pomoc w walce z epidemią

- Proponujemy premierowi Mateuszowi Morawieckiemu spotkanie i rozmowę. Na przyjęcie zaproszenia dajemy mu czas do piątku – mówił dziś podczas konferencji pod Stadionem Narodowym Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. Jednocześnie zaznaczył, że rolnicy są gotowi zostać wolontariuszami w szpitalach polowych, by w ten sposób pomóc rządowi w walce z koronawirusem. 

Kamila Szałaj20 października 2020, 13:31
Dziś pod Stadionem Narodowym, gdzie trwa budowa największego w Polsce koronawirusowego szpitala polowego, Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii zaproponował spotkanie premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Rozmowy miałyby dotyczyć nie tylko kontrowersyjnej „Piątki dla zwierząt”, ale także wypracowania wspólnych rozwiązań dla rolnictwa. Rolnicy chcą także pomóc rodakom w walce z koronawirusem. 

- Mamy jeden cel - by przetrwać czas epidemii. Dlatego chcemy wspólnie z premierem zastanowić się, jak rolnicy mogą pomóc w tej trudnej sytuacji. Wiemy, że szukani są wolontariusze, więc rolnicy chętnie się zgłoszą! Deklarujemy dziś gotowość do współpracy. Panie premierze, jesteśmy do dyspozycji! Jednocześnie prosimy o zrealizowanie naszych postulatów. Oczekujemy polityki współpracy i wzajemnego podawania ręki, a nie podcinania nóg. My Wam pomożemy, jeśli Wy pomożecie nam  – powiedział Kołodziejczak.

Zaznaczył, że na odpowiedź czeka do najbliższego piątku. Jednocześnie przypomniał, że jutro w całej Polsce odbędą się blokady dróg powiatowych i wojewódzkich. W ten sposób w dwustu miejscach w kraju rolnicy od wczesnych godzin rannych zamanifestują swój sprzeciw wobec procedowanej nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

- Koronawirus się rozpędza, ludzie się boją, także na wsi. Nie dokładajmy im stresu przez likwidowanie majątków ich życia. Teraz gdy brakuje sprzętu, maseczek i białego personelu władze kraju chcą wypłacać rolnikom wielomiliardowe odszkodowania. To chore. Dlaczego kozłem ofiarnym są znów rolnicy? My nie chcemy tych odszkodowań, my chcemy normalnie żyć, pracować i zarabiać – mówił Kołodziejczak. 

Zaznaczył, że w tej kwestii oczekuje od premiera deklaracji, że jeśli prezydent Andrzej Duda zawetuje ustawę, to Sejm też ją odrzuci. 


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)