Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Kołodziejczak szpiegowany Pegasusem?!

CitizenLab ustaliło, że Michał Kołodziejczak z AgroUnii był szpiegowany Pegasusem. Żąda powołania komisji śledczej. 

wk26 stycznia 2022, 13:05

Kanadyjscy eksperci z Grupy CitizenLab potwierdzili, że Michał Kołodziejczak był inwigilowany przez oprogramowanie Pegasus.

- Potwierdzamy 2 nowe przypadki hakowania Pegasusem w Polsce. Michał Kołodziejczak zapoczątkował ruch, który groził odebraniem głosów partii rządzącej - przekazał na Twitterze John Scott-Railton z CitizenLab wczoraj wieczorem. Kołodziejczak twierdzi, że oprogramowanie Pegasus w telefonie zwykłego rolnika było zamachem rządu PIS na wolność i demokrację. 

Dzisiaj w tej sprawie odbyła się konferencja pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, podczas której Kołodziejczak skomentował nieczyste zagrywki. Jak wynika z informacji przekazanych przez CitizenLab system Pegasus włamał się na konto Kołodziejczaka w maju 2019 r., co trwało ponad tydzień. Informację te potwierdza także Amnesty International.- Żądam od polityków, żeby powstała sejmowa komisja śledcza by ujawnić prawdę o podsłuchach, o Pegasusie. Żeby ludzie o tym wiedzieli, bo nasze publiczne pieniądze są wydawane na podsłuchiwanie ludzi. To nie podsłuchiwały żadne służby tylko Jarosław Kaczyński. To on był ze mną w kościele, on był ze mną w konfesjonale, on był ze mną w łóżku, on był ze mną na rozmowie w banku – mówił lider AgroUnii i zaznaczył, że narzędzia, które powinny służyć walce z przestępczością i terroryzmem były wykorzystywane do walki politycznej. Kołodziejczak twierdzi, że do włamania doszło w czasie gdy AgroUnia planowała założenie partii, która miałaby zagrozić elektoratowi rządów PiS. 

Lider AgroUnii powiązał podsłuch z włamaniem do jego dwóch samochodów, których nie ukradziono, a jedynie wymontowano zamek i odłączono klakson. Kołodziejczak uważa, że była to próba zastraszenia go. 

– To jest jak znak i pokazanie chłopie ty masz się bać. My cię kontrolujemy. Dzisiaj to jest włamanie się do telefonu, wejście do samochodu a jutro powiedzą, że koło mi samo odpadło. Albo stanie się coś moim bliskim działaczom. Ja nie powiem, że się boję o siebie. Ja się boję o bliskich - mówił M. Kołodziejczak. 

wkWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)