Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Komitet Założycielski Związku Zawodowego Młodych Rolników RP zawiązany!

Obrazek

18 października 2014 roku w warszawie zawiązał się Komitet Założycielski Związku Zawodowego Młodych Rolników RP. Dewizą związku są wartości związane z młodą rodziną rolniczą, która – jak twierdzi związek – stanowi sól polskiej wsi.

 

20 października 2014, 11:11

Ponadto celem Związku jest reprezentowanie spraw i wartości młodych rodzin rolniczych oraz podkreślanie roli i znaczenia młodych rodzinnych gospodarstw rolnych w rozwoju społeczno-gospodarczym polskiej i europejskiej wsi.

- Rodzina jest dla nas wartością nadrzędną, młoda rodzina rolnicza to sól polskiej wsi, stanowi o przyszłości polskiej wsi, jej rozwoju ekonomicznym, społecznym i kulturowym. Jest ostoją polskiej kultury i tradycji – mówi Michał Modrzejewski, założyciel związku. - Idea powstania ZZ Młodzi Rolnicy RP związana była z potrzebą skutecznej reprezentacji interesów młodych rolników na forum krajowym i europejskim. Tylko jako zorganizowana grupa rolników jesteśmy partnerem dla wszystkich instytucji, administracji, instytutów naukowych, biznesu w kraju i zagranicą – dodaje inicjator związku.

Przewodniczącą Komitetu Założycielskiego została Elwira Pawelec z województwa lubuskiego. Wiceprzewodniczącymi natomiast Marcin Kupidaj z województwa wielkopolskiego oraz Filip Postucha z województwa lubelskiego.

W trakcie spotkania ustalono kalendarz Zjazdów Wojewódzkich ZZ Młodzi Rolnicy RP. Krajowy Zjazd Delegatów planowany jest w styczniu 2015.

e-abiWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)