Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Komornik z Łodzi usłyszał zarzuty

Obrazek

Asesor komorniczy, który w listopadzie 2014 roku bezprawnie zajął traktor rolnika spod Mławy usłyszał dziś prokuratorskie zarzuty.

Bartłomiej Czekała9 marca 2015, 12:36

Prokuratura Okręgowa w Płocku, która przejęła śledztwo w tej sprawie od Prokuratury Rejonowej w Mławie, postawiła dziś zawieszonemu w czynnościach służbowych komornikowi  Michałowi K. zarzut przekroczenia uprawnień. Grozi mu za to kara  3 lat pozbawienia wolności.

Zarówno komornik, jak i jego adwokat, nie chcieli komentować dziś całej sprawy. Do udziału w przesłuchaniu asesora nie został dopuszczony ani poszkodowany rolnik Radosław Zaremba, ani też jego adwokat.

Przypomnijmy, że Radosław Zaremba w wyniku nielegalnego działania komornika z Łodzi stracił ciągnik marki Belarus o wartości ok. 100 tys. zł. Po zabraniu przez asesora ciągnik trafił on do komisu, gdzie sprzedano go za ok. 40 tys. zł. Poszkodowany rolnik skierował do sądu wniosek o wstrzymanie postępowania egzekucyjnego, jednak zanim został on rozpatrzony, traktor miał już nowego właściciela. Miesiąc temu rolnikowi zdecydowała się pomóc firma New Holland, która na pół roku bezpłatnie użyczyła mu jeden ze swoich ciągników. bcz

Fot: firmowePicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)