Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Kongres Polska Wieś XXI już jutro - ostatnia szansa na rejestrację tylko dziś!

Obrazek

Już jutro w Warszawie rozpocznie się druga edycja Europejskiego Kongresu Innowacyjnych Rozwiązań dla Obszarów Wiejskich i Rolnictwa POLSKA WIEŚ XXI z udziałem ministrów rolnictwa pełniących swą funkcję w kolejnych rządach ostatnich 30 lat.  Podczas tego wydarzenia uczestnicy debatować będą nad aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed polskim rolnictwem. Rejestracja na kongres tylko do wtorku 18 kwietnia do godz. 16:00!

Bartłomiej Czekała18 kwietnia 2023, 12:17

Kongres zainauguruje debata panelowa, w której udział potwierdzili już następujący byli szefowie MRiRW:

 • Jan Krzysztof Ardanowski (Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w latach 2018-2020),
 • Artur Balazs (Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w latach 1999-2001),
 • Janusz Byliński (Minister Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w latach 1990-1991),
 • Roman Jagieliński (Minister Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w latach 1995-1997),
 • dr Jacek Janiszewski (Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w latach 1997-1999),
 • Gabriel Janowski (Minister Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w latach 1991-1993),
 • Krzysztof Jurgiel (Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w latach 2005-2006 i 2015-2018),
 • Jarosław Kalinowski (Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w latach 2001-2003),
 • Wojciech Mojzesowicz (Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w roku 2007),
 • Grzegorz Puda (Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w latach 2020-2021),
 • dr inż. Marek Sawicki (Minister Rolnictwa i Rozwoju wsi w latach 2007-2012 i 2014-2015),
 • dr inż. Andrzej Śmietanko (Minister Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w latach 1993-1995)
 • Adam Tański (Minister Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w roku 1991, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w roku 2003).

Bezpieczeństwo żywnościowe Polski

Wśród tematów, które zostaną poruszone podczas kongresu, na pierwszy plan wybija się bezpieczeństwo żywnościowe w dobie globalnych zmian polityczno-ekonomicznych oraz wyzwania dla polskiej branży zbożowej w obliczu zmian geopolitycznych. Sporo czasu poświęcone zostanie także suwerenności energetycznej, a w szczególności dynamice rozwoju OZE w kontekście bezpieczeństwa energetycznego na terenach wiejskich.


Zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców wsi

Goście porozmawiają również o polityce zdrowotnej (debata z udziałem m.in. Prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza i Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika), społeczno-kulturalnej oraz edukacyjnej na terenach wiejskich. O sprawach mieszkańców wsi i rolnictwa z perspektywy organów kontroli państwowej i ochrony prawa dyskutować będą m.in. Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś i Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Marcin Wiącek.

Europejski Zjazd Młodych Rolników


Tegoroczny kongres ma również wymiar międzynarodowy. Jego elementem jest Europejski Zjazd Młodych Rolników, w którym udział wezmą zagraniczni goście. Zjazd będzie okazją do dyskusji międzypokoleniowej i pozwoli poznać potrzeby nowego pokolenia rolników, które związało swoje życie z produkcją żywności i gospodarowaniem obszarami wiejskimi w warunkach coraz szybciej zmieniającego się świata.

Łącznie w ramach Kongresu Polska Wieś XXI odbędzie się ponad 20 różnych debat z udziałem około 100 panelistów z Polski i zagranicy. Celem nadrzędnym kongresu jest wypracowywanie pakietu rozwiązań i rekomendacji dla polskiej administracji oraz instytucji Unii Europejskiej.

Honorowy patronat nad Kongresem Polska Wieś XXI objął Prezydent RP Andrzej Duda. Partnerem strategicznym wydarzenia zostało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Redakcja top agrar Polska i portal topagrar.pl objęły Kongres patronatem medialnym.,

Rejestracja na Kongres TUTAJ.


Więcej informacji o kongresie, szczegółowy program i rejestracja uczestników znajdują się na stronie internetowej kongrespolskawies.pl.  Organizatorzy zachęcają do rejestracji online, która dostępna jest do wtorku, 18 kwietnia do godz. 16:00.

Honorowy patronat nad Kongresem Polska Wieś XXI objął Prezydent RP Andrzej Duda. Partnerem strategicznym wydarzenia zostało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)