Konkurs KRUS: Zetor Major pojedzie do Pikutkowa

Konkurs KRUS: Zetor Major pojedzie do Pikutkowa

Podczas tegorocznej edycji wystawy Agro Show w Bednarach rozstrzygnięto konkurs „Najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne 2016” organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

r e k l a m a

Centralna Komisja Konkursowa podała wyniki konkursu w dwóch kategoriach: „Gospodarstwa indywidualne” oraz „Zakłady rolne”.

W kategorii gospodarstw indywidualnych I miejsce i nagrodę główną - ciągnik rolniczy Zetor Major – zdobyło gospodarstwo Państwa Alicji i Krzysztofa Spychalskich z Pikutkowa w woj. kujawsko-pomorskim.

II miejsce i nagroda pieniężna ufundowana przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi przypadło rodzinnemu gospodarstwu Państwa: Barbary i Zdzisława Załoga oraz Marii i Mariusza Załoga z Bukowia w woj. opolskim.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać ex aequo 2 miejsca trzecie wraz z nagrodami pieniężnymi ministra rolnictwa i rozwoju wsi gospodarstwom Państwa:

  • Jolanty i Jana Monachów z Kobylanki w woj. podlaskim,
  • Beaty i Radosława Rafalskich z Żabiego Rogu w woj. warmińsko-mazurskim,

W kategorii „Zakłady rolne” zwyciężyła Poznańska Hodowla Roślin w Tulcach z woj. wielkopolskiego.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali także listy gratulacyjne od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który objął konkurs KRUS honorowym patronatem oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez licznych sponsorów.   bcz

Fot. Czekała

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii