Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Korona urodziła Kovidę – adekwatne do sytuacji imiona

Pomysłowy nauczyciel z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim postanowił nadać źrebięciu imię adekwatne do sytuacji epidemiologicznej w kraju. Epidemia pozostawi po sobie jeden pozytywny ślad na lata. 
Dorota Kolasińska2 czerwca 2020, 12:25
W dzisiejszych czasach brakuje nam pozytywnych informacji, które pozostawią uśmiech na twarzy na parę chwil. Jesteśmy już trochę przytłoczeni wiadomościami dotyczącymi krachu na giełdach światowych, spadków cen surowców krajowych i brakiem popytu na polski towar. Jednak gospodarka powoli się ożywia i wkracza na dobre tory.  


Okazuje się, że epidemia koronawirusa pozostawi po sobie dość nietypowy ślad. Jeden z nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim, Szymon Banaś wpadł na ciekawy pomysł w swojej stajni. Niedawno klacz o imieniu Korona, urodziła źrebię, które nauczyciel, hodowca i pasjonat rolnictwa, w jednym postanowił nazwać Kovida. – W mojej stajni obecnie znajdują się 3 dorosłe klacze oraz kucyk ogierek. Klacz Korona miała 10 lat przerwy w rozrodzie było to związane z użytkowaniem rekreacyjnym, ale i również z niepowodzeniami. Klacze gdy przebywały w stajni bez ogierka, nie wykazywały objawów rujowych. Po zakupie ogierka kucyka wszystkie klacze weszły w regularne cykle płciowe. Zaczęliśmy wtedy przygodę związaną z kryciem klaczy, ale później także pojawiły się problemy w rozrodzie. Po leczeniu udało się klacz zaźrebić. Imiona u koni są nadawane według zasady następującej; imię źrebaka powinno zaczynać się na pierwszą literę imienia matki. W obecnej sytuacji epidemii i koronowirusa dało nam do myślenia, że to zbieg okoliczności, że klacz Korona w dobie koronawirus będzie się źrebić i może warto byłoby nadać imię związane z tą sytuacją. W związku z tym nasunęły nam się imiona,, Kovid" i ,, Kovida". 24.05.20 narodziła się klacz i dostała imię Kovida – relacjonuje Szymon Banaś.

Konie są rasy Polski Koń Szlachetny Półkrwi, w rodowodzie mają zapis o większości rasy Śląskiej. Gdy klacz Kovida urodzi źrebię, to młode będzie rasy Śląskiej. 

dkol

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy