Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Koronawirus na rynku hurtowym w Gorzowie. Sanepid bada sprawę

Lubuski urząd wojewódzki poinformował, że u jednego z pracowników Gorzowskiego Rynku Hurtowego wykryto koronawirusa. To osoba, która była pracownikiem targowiska i na co dzień pobierała opłaty od sprzedawców warzyw i owoców.

Kamila Szałaj3 sierpnia 2020, 11:42
- Mężczyzna obecnie przebywa w szpitalu. Trwa ustalanie, z kim dokładnie miał kontakt – poinformowała Katarzyna Wojciechowska z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w rozmowie z TVN24. Mężczyzna trafił do szpitala przy ul. Walczaka w Gorzowie Wielkopolskim.

Mężczyzna trafił do szpitala w piątek, ale jeszcze tego dnia targowisko działało normalnie. - To do miasta należy decyzja, czy rynek funkcjonuje, czy nie i na dzisiaj jest on otwarty. Dalsze decyzje będziemy podejmować w oparciu o dane z badań i ocenę sytuacji podjętą przez służby sanitarne – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

- Postępujemy zgodnie z wytycznymi tych służb. Na dzisiaj staramy się postępować racjonalnie, ograniczać ryzyko, ale też nie wywoływać niepotrzebnego niepokoju. Udzielanie szczegółowych informacji w tej sprawie, o tym czy ma ona wpływ na sytuację epidemiczną w mieście, leży w kompetencjach służb sanitarnych - dodaje Ciepiela w rozmowie ze stacją TVN24.


Źródło: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/, fot. facebook.com/Gorzowski-Rynek-Hurtowy

Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy