Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

KOWR: nadal są środki na udzielanie kredytów rolnikom – zobacz warunki!

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa informuje, że posiada dostępne środki finansowe na zaciąganie przez rolników indywidualnych pożyczek z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.
Dorota Kolasińska27 kwietnia 2021, 09:39

Pożyczki KOWR mają na celu wsparcie rozwoju obszarów wiejskich. Można je przeznaczyć na inwestycje w produkcję roślinną, zwierzęcą, hodowlę oraz przetwórstwo rolno-spożywcze.

Z takiego kredytu może skorzystać gospodarstwo rodzinne nie przekraczające 300 ha powierzchni użytków rolnych, a maksymalna kwota pożyczki to 500 tys. zł, natomiast wymagany wkład własny do 20% inwestycji. 

Warunkiem uzyskania pożyczki jest złożenie wniosku do Oddziału Terenowego KOWR, posiadanie zdolności kredytowej oraz płynności finansowej, wniesienie wkładu własnego oraz wpłata opłaty prowizyjnej w wysokości 1% pożyczki. 

Jak zaznacza KOWR, oprocentowanie pożyczek jest zmienne. Okres spłaty wynosi 6 lat, z możliwością wydłużenia do 10 lat. Raty mogą być miesięczne, kwartalne lub roczne. 
Warto wiedzieć, że pożyczka z KOWR nie może być przyznana na spłatę innych kredytów, inwestycje finansowane z udziałem środków EFROW. 

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ 


oprac. dkol na podst. KOWR
Fot. KolasińskaPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)