Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Czy ceny minimalne na rynkach rolnych będą uaktualnione? Jest apel KRIR do ministra rolnictwa

Obrazek

Krajowa Rada Izb Rolniczych zwróciła się z apelem do szefa resortu rolnictwa o wystąpienie do KE z wnioskiem o uaktualnienie cen minimalnych na rynkach rolnych.

Karol Pomeranek13 stycznia 2023, 18:22
Jak czytamy w komunikacie, zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, wystąpił 10 stycznia 2023 r. do wicepremiera Henryka Kowalczyka, ministra rolnictwa i rozwoju wsi z wnioskiem o wystąpienie do Komisji Europejskiej o uaktualnienie cen minimalnych na rynkach rolnych, w tym zbóż, mleka w proszku, mięsa drobiowego, mięsa wieprzowego i uruchomienie skupu interwencyjnego w regionach, gdzie cena spada poniżej ceny minimalnej.

– Obecnie w związku z sytuacją geopolityczną ceny produktów rolnych płacone rolnikom, spadają bądź utrzymują się na niskim poziomie stosunku do cen środków produkcji, a także cen żywności w sklepach – podkreśla zarząd KRIR

Przypomnijmy, że ostatnio zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił do szefa resortu rolnictwa o  pilne wprowadzenie interwencyjnego skupu kukurydzy od rolników, w celu zagospodarowania tego ziarna przez PKN Orlen do produkcji bioetanolu, 

Wkrótce poznamy odpowiedź Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
źródło: KRIR
fot. Pixabay


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)