Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

KRIR o dopłatach: System może się zawiesić – nie czekajcie!

Obrazek

Krajowa Rada Izb Rolniczych apeluje do rolników, aby nie zostawiali na ostatnią chwilę składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. W tym roku po raz pierwszy dokumenty trzeba będzie złożyć przez Internet. Zdaniem samorządu rolniczego istnieje niebezpieczeństwo, że nowy system nie zadziała.

wk15 lutego 2018, 17:27

Od 2018 roku wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW składa się w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus, dostępnej na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

ARiMR udostępniła już demonstracyjną wersję aplikacji eWniosekPlus. Wersja ostateczna programu ma być gotowa na czas, czyli 15 marca.
– Martwimy się czy wszyscy rolnicy od 15 marca będą mogli złożyć wnioski w wersji elektronicznej. Robimy ze swojej strony wszystko, aby włączyć się w kampanię informacyjną. Wniosek skomplikowany nie jest, ale martwię się czy system będzie działał i się nie zawiesi. Łącza mogą być zawieszone jak za dużo osób będzie chciało złożyć wniosek – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Dlatego samorząd rolników zwrócił do swoich członków z apelem o nieczekanie ze złożeniem odpowiednich dokumentów na ostatnią chwilę.
– Wiem, że jesień była trudna, ale tak naprawdę 15-20 marca każdy rolnik wie, co na polu ma i co będzie robił, gdzie siał. Proszę nie zwlekać i nie czekać – mówił Wiktor Szmulewicz.

W poprzednich latach tradycyjnie najwięcej wniosków było składanych przez rolników tuż przed końcowym terminem. Ale tym razem może się to skończyć poważnymi kłopotami.
– Jest obawa, że w ostatnich dniach wnioski będzie składać 100- 150 tys. osób i istnieje duża obawa czy system wytrzyma. Już teraz należałoby wziąć pod uwagę możliwość przedłużenia składania wniosków – powiedział Marek Borowski z KRIR.  

wk


Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)