Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Które polskie firmy sprowadzały zboże z Ukrainy?

Obrazek

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił o udzielenie informacji, które polskie firmy sprowadzały zboże z Ukrainy, a także przekazanie tych informacji do publicznej wiadomości. Czy to prawda, że CEDROB, wynajmuje od Elewarru powierzchnie i składuje tam zboże pochodzące z Ukrainy?

Patrycja Bernat20 marca 2023, 14:25
Zarząd KRIR zwrócił się dzisiaj do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, aby ten udzielił informacji, na temat polskich firm, które sprowadzały zboże z Ukrainy, a także przekazanie tego do wiadomości publicznej.

Zobacz także: Rynek zbóż: importerzy pszenicy kupują już na nowy sezon

- KRIR zwrócił się z pytaniem, czy to prawda, że podmioty polskie, w tym CEDROB, wynajmuje od Elewarru powierzchnię składową i przechowuje tam zboże z Ukrainy? – czytamy w oficjalnym komunikacie KRIR.

Jak zaznacza zarząd, są to informacje istotne dla rolników i powinny być one w pełni jawne i obwieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Import zboża z Ukrainy nadal trwa

Mimo licznych protestów rolników, import zboża z Ukrainy trwa w najlepsze. KE potrzebuje zboża z Ukariny, a polski minister rolnictwa Henryk Kowalczyk uważa, że Ukrainie trzeba pomagać. Polscy rolnicy dostać mają rekompensatę, w postaci dopłat. 

Więcej przeczytasz tutaj: - Mimo, że minister Kowalczyk zapowiada pomoc m.in. dopłaty do zbóż, usprawnienie eksportu, plombowanie tranzytów ze zbożem, to nadal niewiele to zmienia w sytuacji gospodarzy. Rolnicy twierdzą, że dopłaty do zbóż nie rozwiążą problemów i są jedynie jałmużną, która ma ich uspokoić.


Bernat Patrycja
na podst. KRIR
fot. envato.elements


Picture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)