Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Kukurydza z przeznaczeniem na kiszonkę, ziarno i ... labirynt

Obrazek

Od kilku lat na polach Benedikta Lünemanna tworzone są labirynty. Początkowo były to przypadkowe obrazki, od kilku sezonów to tematyka z przekazem.

Dorota Kolasińska17 lipca 2021, 17:14

Ostatni rok upłynął pod znakiem koronawirusa, każdy z nas odczuł jego skutki w mniejszym i większym stopniu. Wiele organizacji rządowych i pozarządowych promuje akcję szczepień przeciw COVID-19. Wierzymy, że dzięki nim świat wróci do normalności – przynajmniej te osoby, które są za szczepieniami. Każdy ma prawo w tym temacie mieć własne zdanie, na przykład jeden z rolników postanowił zaangażować się w promocję akcji w nietypowy sposób. W okolicy Cappenberg niedaleko Dortmundu (zachód Niemiec) postanowił rozwinąć dodatkową gałąź dochodu gospodarstwa – labirynty w kukurydzy i przydomową kawiarnię, gdzie można skosztować domowego ciasta i innych pyszności. Goście odwiedzają farmę przez całe lato – od lipca aż do października.

Od 10 lat Benedikt Lünemann na powierzchni 2 ha pola tworzy labirynty. Na początku były to rysunki, przypominające dziecięce obrazki. Wraz z upływem czasu i wzrostem umiejętności rolnika w zakresie tworzenia rolniczych malowideł widocznych z drona, powstawały obrazy mające głębszy przekaz m.in. mistrzostwa, olimpiady sportowe, akcji Fridays for Future (akcja młodzieży przeciwko bierności polityków dotycząca globalnego ocieplenia i zmian klimatycznych) i kilku innych ważnych, wg. autora labiryntów, globalnych wydarzeń. 

W tym roku motywem przewodnim labiryntu w kukurydzy jest obraz przedstawiający człowieka poddającego się szczepieniu, mikroskop i probówki. Lünemann dla portalu zeit.de powiedział, że wg. niego jest to bardzo ważny i aktualny temat, który warto promować. Nietypowy sposób przekazu dociera w wiele zakątków świata, a gospodarstwo licznie odwiedzają turyści buszując godzinami w labiryncie.

Oprac. dkol na podst. www.hof-luenemann.de

Fot. www.hof-luenemann.de/ ruhrnachrichten.de/Gunther GoldsteinPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)