Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Kupuj świadomie – ziemniak w obiektywie

Obrazek
Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego zs. w Bratoszewicach oddział w Kościerzynie zapoczątkował ciekawą inicjatywę promocji polskich produktów. Publikuje serię filmów, które dotyczyć będą tematyki rolniczej, a na cel biorą sobie uświadomienie konsumentów, co do codziennych wyborów zakupowych. 
Dorota Kolasińska5 lipca 2020, 14:06
– W przystępny sposób chcemy opowiedzieć o konkretnych segmentach produkcji rolniczej, dotknąć najistotniejszych aktualnie problemów i wykazać wielkie korzyści z sięgania po Polskie produkty – zwłaszcza żywność. Nasze materiały kierujemy do rolników, ale najbardziej zależy nam na dotarciu do konsumentów i wzbudzeniu w nich refleksji nad codziennymi wyborami zakupowymi i ich wielkim wpływie na zdrowie, samopoczucie i lokalną gospodarkę.

W pierwszej kolejności na warsztat trafił temat ziemniaka, którego zagłębiem jest powiat sieradzki. Następne mają być pszczoły i gospodarowanie wodą.
Pomysł na taką aktywność pojawił się wraz z ograniczeniami jakie wywołała pandemia koronawirusa, a zwłaszcza brakiem możliwości realizacji dorocznych wydarzeń targowych. Filmy mają za zadanie utrzymać bardziej bezpośredni kontakt z mieszkańcami regionu i propagować wśród mieszkańców idee sięgania do oferty lokalnych producentów żywności.


Źródło: Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Film: Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Fot: Youtube

Zobacz akcję i udostępnij, zwiększ świadomość konsumentów!

Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)