Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Legendarna WSK powraca! To może być wielki sukces

Obrazek

Zlot legendarnych motocykli WSK mamy za sobą, ale sunący po wiejskich szosach motocykl nie znika z zainteresowań wszystkich miłośników jednośladów. Małymi krokami zbliżamy się do premiery prototypu nowej odsłony WSKi.

Aleksandra Galus4 września 2017, 13:11
To może być wielki sukces. Wielu zastanawia się już teraz, czy nie zainteresować się na poważnie tym pojazdem. Protoyp nowej wersji ma mieć swoją odsłonę za około dwa lata. 

– Ponad tysiąc uczestników na zlocie motocykli WSK potwierdza, że sentyment do marki jest wciąż bardzo żywy, a sam motocykl można uznać za legendarny. Spółka Ursus SA wsparła to wydarzenie, ponieważ uważamy, że pamięć o dobrych, polskich produktach motoryzacyjnych, które stały się kultowe, powinno się cały czas pielęgnować. Dlatego bardzo cieszy nas fakt, że na zlocie włodarze miasta Świdnika zapowiedzieli reaktywację tej marki i już za około dwa lata mają w planie pokazać pierwszy prototyp nowej WSKi. Będziemy im kibicować, ponieważ na przykładzie marki Ursus wiemy, że taka reaktywacja może zakończyć się dużym sukcesem – mówi Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus SA.

Przypomnijmy, że Ursus SA został sponsorem X Zlotu Motocykli WSK i Innych, który odbył się 25-27 sierpnia w Świdniku. To jedyne takie wydarzenie w Polsce, na którym spotykają się fani popularnych „wuesek”.

Zlot rozpoczął się i zakończył tradycyjną paradą motocykli, która przeszła przez ulice Świdnika. Główna część wydarzenia odbyła się na lotnisku trawiastym przy ul. Sportowej, gdzie uczestnicy mogli obejrzeć wystawę motocykli i aut zabytkowych oraz prezentację koncepcji nowej „wueski”. Wśród motocykli pojawił się także ciągnik Ursus C-380 z rocznika 2017, zaprezentowany w zupełnie zmienionym designie.

Motocykle WSK, podobnie jak nasze ciągniki, to polskie maszyny z duszą i historią. Nasza marka przetrwała zawirowania historyczne i wyszła na prostą. Motocyklom WSK niestety się to nie udało. Uważamy jednak, że pamięć o dobrych, polskich produktach motoryzacyjnych, które stały się kultowe, powinno się cały czas pielęgnować, dlatego postanowiliśmy wesprzeć to wydarzenie. Tym bardziej, że odbywa się tak blisko Lublina – powiedział Karol Zarajczyk.    ag1 z 8
Legendarna "wueska".

Legendarna "wueska".

2 z 8
Legendarna "wueska".

Legendarna "wueska".

3 z 8
Zlot fanów "wuesek".

Zlot fanów "wuesek".

4 z 8
Zlot fanów "wuesek".

Zlot fanów "wuesek".

5 z 8
Zlot fanów "wuesek".

Zlot fanów "wuesek".

6 z 8
Zlot fanów "wuesek".

Zlot fanów "wuesek".

7 z 8
Nowości Ursus.

Nowości Ursus.

8 z 8
Nowości Ursus.

Nowości Ursus.

Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)