Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Marek Sawicki ministrem rolnictwa po raz czwarty

Obrazek

Prezydent Bronisław Komorowski powoła dziś nowy rząd, na którego czele stanie dotychczasowa Marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Tekę ministra rolnictwa w gabinecie nowej premier obejmie po raz czwarty w swojej karierze Marek Sawicki.

22 września 2014, 09:31

– Marek Sawicki to człowiek, który zna polską wieś i jej wyzwania jak nikt w naszym kraju. Dużo pracy przed nim. Państwo śledzicie obecną sytuację. W niego wierzę, bo sprawdził się już nie raz w trudniejszy sytuacjach. Da radę – powiedzizła w miniony piątek desygnowana na premiera Ewa Kopacz, prezentując skład swego gabinetu.

Sawicki po raz pierwszy ministrem rolnictwa został w w 2007 roku, w pierwszym rządzie Donalda Tuska. Po wygranych przez w PO wyborach w 2011 roku i kontynuacji koalicji z PSL Donald Tusk ponownie powierzył mu tekę szefa resortu rolnictwa. Sawicki złożył dymisję w lipcu 2012 roku po ujawnieniu "taśm Serafina", które kompromitowały polityków PSL w spółkach i agencjach jemu podległych.  Tekę ministra rolnictwa objął po raz kolejny w marcu br. po dymisji swojego partyjnego kolegi Stanisława Kalemby. Dzisiejsza nominacja Sawickiego na ministra rolnictwa będzie zatem czwartą w jego politycznej karierze. bczWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)