Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Maszyna wykrywa czy kierowca ciągnika nie zasypia!

Obrazek

Rolnicy często pracują po kilkanaście godzin na polu, a praca niekiedy staje się monotonna. Może zdarzyć się, że kierowca utnie sobie krótką drzemkę, która może go wiele kosztować. Jedna z firm wymyśliła, jak zapobiec takiej sytuacji. 

Dorota Kolasińska30 grudnia 2021, 15:02

Rostselmash wprowadził ciekawe rozwiązanie, które może zabezpieczyć rolników przed nieszczęśliwym wypadkiem. W autach osobowych funkcja pilnowania senności kierowcy funkcjonuje i sprawdza się u kierowców zawodowych w dalekich trasach. Rostselmash przyjął to rozwiązanie i postanowił wprowadzić w maszynach rolniczych.

RSM Ok ID stale i inteligentnie monitoruje stan kierowcy i natychmiast powiadamia głośnym sygnałem dźwiękowym, jeśli wykryte zostaną oznaki zmęczenia, a maszyna zatrzyma się,. System automatycznie generuje również komunikat do systemu zarządzania gospodarstwem Agrotronic.

Do wykrywania senności wykorzystywana jest kamera, która stale monitoruje źrenice, mruganie i pozycję głowy, a także puls operatora. System rozpoznaje typowe oznaki zmęczenia: częste mruganie, oczy skierowane w dół lub zamykanie ich na dłużej niż trzy sekundy oraz spadek tętna, a także ziewanie i tarcie oczu. Ponieważ system RSM Ok ID jest połączony z ISOBUS maszyny, może ją aktywnie zatrzymać.

Oprac. dkol na podst. topagrar.com

Fot. Topagrar.com/mat. prasowePicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)