Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Mazowieckie: Kradli ciągniki Ursus i MTZ, maszyny i paliwo, posiedzą w więzieniu od 5 do 10 lat!

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wysokim Mazowieckim od dawna tropili szajkę złodziei, która grasowała m. in. na ich terenie. Wreszcie wysokomazowieccy kryminalni zatrzymali 4 mężczyzn  podejrzanych o liczne kradzieże i kradzieże z włamaniem na posesje oraz do budynków gospodarczych. Ich łupem padły między innymi ciągniki rolnicze marki Ursus i MTZ, sprzęt rolniczy i paliwo.

Bartłomiej Czekała24 marca 2021, 20:26
Jak informuje KPP w Wysokim Mazowieckim, do zuchwałych kradzieży dochodziło przez 5 ostatnich miesięcy na terenie powiatu wysokomazowieckiego. Od października 2020 roku, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach sprzętu rolniczego.

Do włamań na teren gospodarstw rolnych najczęściej dochodziło w nocy i na niezamieszkałych posesjach w powiecie wysokomazowieckim. Sprawcy wykorzystując nieobecność właścicieli lub ich sen, kradli z posesji i budynków gospodarczych między innymi ciągniki rolnicze marki Ursus i MTZ, sprzęt rolniczy, olej napędowy, elektronarzędzia, a nawet materiały budowlane. Pokrzywdzeni rolnicy oszacowali swoje straty na łączną kwotę blisko 240 tysięcy złotych.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili podejrzanych o te przestępstwa. Okazali się nimi 4 mężczyźni w wieku od 18 do 29 lat. Zaplanowano sprawną operację policyjną w wyniku której 4 mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego zostali zatrzymani w swoich domach. Policjanci odzyskali większość skradzionych ciągników Ursus i MTZ oraz innych maszyn rolniczych, które odnaleziono na terenie posesji należących do sprawców kradzieży.

Wszyscy podejrzani o kradzieże usłyszeli już zarzuty. Najmłodszy z nich usłyszał zarzut kradzieży, natomiast pozostali mężczyźni zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Za kradzież z włamaniem Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za kradzież do 5 lat.


oprac. bcz na podst. KPP Wysokie Mazowieckie

Fot. KPP Wysokie Mazowieckie


1 z 5
Łupem złodziei padły traktory...

Łupem złodziei padły traktory...

2 z 5
Łupem złodziei padły traktory...

Łupem złodziei padły traktory...

3 z 5
Łupem złodziei padły traktory...

Łupem złodziei padły traktory...

4 z 5
...maszyny rolnicze...

...maszyny rolnicze...

5 z 5
...i poaliwo.

...i poaliwo.

Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)