Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Mazury: rolnicy nie składają broni. Trwa kolejny protest

W Nowym Mieście Lubawskim rozpoczął się kolejny rolniczy protest organizowany przez warmińsko-mazurski oddział AgroUnii. Drogi blokuje kilkadziesiąt ciągników.

Kamila Szałaj9 grudnia 2020, 10:43
Podobnie jak tydzień temu, dziś też na drogi między Lubawą a Nowym Miastem Lubawskim wyjechały ciągniki. Rolnicy robią to, by zaprotestować przeciwko niskim cenom skupu płodów rolnych i trudnej sytuacji na polskiej wsi.- Nie możemy odpuścić. "Piątkę Kaczyńskiego" wsadziliśmy do zamrażarki sejmowej, a teraz walczymy o kolejne kwestie. Nie zgadzamy się na tak drastyczne ceny skupu trzody, drobiu, wołowiny czy warzyw. Te branże muszą dopłacać do produkcji. To jest chore. W sklepach drożyzna, a my dostajemy jałmużnę - mówi w rozmowie z nami jeden z organizatorów mazurskiego protestu Piotr Kamiński, koordynator AgroUnii w tamtym regionie.
W muzycznej asyście "Roty" i "Takiego kraju" na drogi wyjechało kilkadziesiąt ciągników. Widać, że w mazurskich rolnikach wola walki nie słabnie, choć zapowiadają, że nie będą zbyt uciążliwi dla kierowców. Na transparentach umieścili m.in. twarze polityków z tamtejszego regionu, który zagłosowali za "Piątką dla zwierząt". Wśród oznaczonych jako zdrajcy wsi jest Zbigniew Babalski, były wiceminister rolnictwa, poseł z Ostródy.  


Za film i zdjęcia dziękujemy Panu Pawłowi


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)