Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Mazury: rolnicy zablokowali drogi ciągnikami

Dziś w woj. warmińsko-mazurskim po raz kolejny zaprotestowali rolnicy. Zablokowali dwie drogi: DK15 i DK16. Zobacz zdjęcia i filmy z protestu w artykule!

Kamila Szałaj2 grudnia 2020, 15:10
Bardzo trudna sytuacja finansowa zmusza rolników do protestów. Dziś w woj. warmińsko-mazurskim ciągnikami blokowali drogę krajową nr 16 między Samborowem a Ostródą oraz drogę nr 15 między Lubawą a Nowym Miastem Lubawskim. 

Rolnicy protestowali nie tylko przeciwko „Piątce dla zwierząt”, ale także wobec trudnej sytuacji na polskiej wsi. Ceny skupu żywca wołowego i wieprzowego oraz drobiu mocno spadły w ciągu ostatnich tygodni. Wiele do życzenia pozostawiają także ceny warzyw.

Poza tym rolnicy zwracają uwagę, że nie otrzymali pomocy covidowej. Czują się ignorowani przez rząd i resort rolnictwa. Mówią, że dzisiejszy strajk jest zapowiedzią ostrzejszych protestów, jakie zamierzają zorganizować w najbliższych dniach.  Tak wyglądała dzisiejsza blokada dróg na DK 15 między Lubawą a Nowym Miastem Lubawskim. Za filmy i zdjęcia dziękujemy Panu Pawłowi.

W protestach bierze udział ponad stu rolników: w Ostródzie przejechało 30 ciągników, w Nowym Mieście Lubawskim 80.
Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)