Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Mazury: rolnicy zablokowali drogi ciągnikami

Dziś w woj. warmińsko-mazurskim po raz kolejny zaprotestowali rolnicy. Zablokowali dwie drogi: DK15 i DK16. Zobacz zdjęcia i filmy z protestu w artykule!

Kamila Szałaj2 grudnia 2020, 14:10
Bardzo trudna sytuacja finansowa zmusza rolników do protestów. Dziś w woj. warmińsko-mazurskim ciągnikami blokowali drogę krajową nr 16 między Samborowem a Ostródą oraz drogę nr 15 między Lubawą a Nowym Miastem Lubawskim. 

Rolnicy protestowali nie tylko przeciwko „Piątce dla zwierząt”, ale także wobec trudnej sytuacji na polskiej wsi. Ceny skupu żywca wołowego i wieprzowego oraz drobiu mocno spadły w ciągu ostatnich tygodni. Wiele do życzenia pozostawiają także ceny warzyw.

Poza tym rolnicy zwracają uwagę, że nie otrzymali pomocy covidowej. Czują się ignorowani przez rząd i resort rolnictwa. Mówią, że dzisiejszy strajk jest zapowiedzią ostrzejszych protestów, jakie zamierzają zorganizować w najbliższych dniach.  Tak wyglądała dzisiejsza blokada dróg na DK 15 między Lubawą a Nowym Miastem Lubawskim. Za filmy i zdjęcia dziękujemy Panu Pawłowi.

W protestach bierze udział ponad stu rolników: w Ostródzie przejechało 30 ciągników, w Nowym Mieście Lubawskim 80.Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ