Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Minister Kowalczyk powołał nowego dyrektora PIW-PIB w Puławach

Obrazek

Minister Henryk Kowalczyk wręczył akt powołania na stanowisko Dyrektora Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach prof. Stanisławowi Winiarczykowi, który zastąpi na tym stanowisku Krzysztofa Niemczuka.

Aneta Lewandowska19 grudnia 2022, 11:20

Wicepremier powołał na stanowisko Dyrektora Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach profesora Stanisława Winiarczyka, lekarza weterynarii, profesora nauk weterynaryjnych o specjalności epizootiologia.

Profesor Winiarczyk to specjalista w zakresie epizootiologii i administracji weterynaryjnej. Zajmował stanowisko krajowego kierownika specjalizacji choroby psów i kotów w Komisji ds. Specjalizacji Lekarzy Weterynarii. Był także Wiceprezesem Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej. Zasiadał w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Radzie Doskonałości Naukowej. Jest odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Stanisław Winiarczyk zastąpi na stanowisku dyrektora PIW-PIB w Puławach Krzysztofa Niemczuka, o którego odwołaniu pisaliśmy tutaj.

al na podst. MRiRW, UP w Lublinie
fot. MRiRWPicture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)